Bakalár vo Švédsku

Aké je bakalárske štúdium vo Švédsku?

Bakalárske štúdium vo Švédsku trvá podobne ako na Slovensku 3 roky, počas ktorých získaš 180 ECTS (európsky uznávaných kreditov). Štúdium je ukončené titulom BA.

Nástupné termíny sú iba v jeseni a škola očakáva, že prídeš na konci augusta, aby si sa mohol zúčastniť tzv. introduction week, kde získaš potrebné informácie o Tvojom štúdiu, asistenciu s ubytovaním či možnosť zoznámiť sa s novými spolužiakmi. Zimný semester trvá do polovice januára s krátkou prestávkou na konci decembra. Letný semester trvá od polovice januára do začiatku júna.

V rámci štúdia máš možnosť stráviť jeden semester na výmennom pobyte na partnerskej univerzite v zahraničí. Tento pobyt Ti dá príležitosť nielen spoznať novú krajinu, kultúru a ľudí, ale tiež možnosť vybrať si kurzy, ktoré Ti pomôžu špecializovať sa vo svojom odbore.

Studenti na univerzitě ve Švédsku

Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, na poskytovanie funkcií sociálnych sietí, personalizáciu obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. používaním webu súhlasíte s ich použitím.