Práca vo Švédsku

Ako medzinárodný študent môžeš vo Švédsku počas štúdia aj pracovať. Podobne ako v Dánsku, študenti vyhľadávajú rôzne typy brigád či part-time jobov, ktoré sú časovo flexibilné a kombinovateľné so školou.

Práce ve Švédsku při studiu

  • Roznášanie novín – Jedna z najčastejších foriem študentských prác , kedy je možné pracovať v dvojzmennej prevádzke, buď cez deň (popoludní po škole) alebo v noci, kedy sa prevádza roznos rannej tlače.
  • Glasskeeping – Bary, kluby a diskotéky nemusia byť zákonite miestom, kde peniaze utrácaš. Mnoho majiteľov barov hľadá mladých študentov, ktorí sa počas akcií bavia s hosťami a zároveň popri tom zberajú prázdne poháre.
  • Pomoc v kuchyni – Aj keď sa to mnohým zdá čudné, ale táto práca sa medzi študentami teší čoraz väčšej obľube
  • Pomoc s domácimi prácami – Pokiaľ by Ti dochádzala kreativita pri hľadaní práce, určite nezúfaj. Mnoho starších ľudí potrebuje pomoc s prácami v záhrade, okolo domu, s upratovaním či venčením psov. Vytlač si letáčiky so svojou ponukou v dvoch jazykoch (švédštine, angličtine) s uvedenými kontaktnými informáciami a len čakaj, koho ponuka osloví ako prvého :)
  • Škola – Student Centre – V prípade núdze sa skús informovať tiež vo svojej škole. Tí často hľadajú niekoho na upratovanie školských priestorov či na pomoc pri organizovaní mimoškolských aktivít.

Náš TIP – Snaž sa o práci hovoriť s čo najviac a skúšaj sa pýtať aj miestnych. Tí vedia vždy poradiť najlepšie. Ešte pred odchodom si vytlač životopisy a po príchode obíďte všetko dostupné, uvidíš, oplatí sa :)

Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, na poskytovanie funkcií sociálnych sietí, personalizáciu obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. používaním webu súhlasíte s ich použitím.