Vysokoškolské štúdium vo Švédsku

Ako funguje štúdium vo Švédsku?

Švédske univerzity ponúkajú programy európskeho štandardu. Zahŕňajú bakalárske, magisterské aj doktorandské programy. Program na švédskej univerzite sa skladá z niekoľkých modulov (predmetov), ktoré sú stavebnými kameňmi štúdia. Každý semester navštevuje študent jeden dlhý modul alebo niekoľko krátkych. Čo sa týka akademického kalendára, tak ten švédsky je rozdelený do dvoch semestrov, a to:

  • zimný semester - začína na konci augusta a končí v polovici januára, s prestávkou na konci decembra
  • letný semester - začína v polovici januára a končí začiatkom júna

Ako sa dostať na vysokú školu vo Švédsku?

Ak chceš študovať na švédskej univerzite, je potrebné mať úspešne zloženú maturitnú skúšku, dobrú znalosť angličtiny podloženú jazykovým certifikátom a včas podanú prihlášku na štúdium. Podmienky prijatia na vysokú školu vo Švédsku si každá škola môže určiť individuálne.

Nevieš, aký odbor môžeš študovať?

Partnerská univerzita Jönköping University ponúka ako bakalárske tak aj magisterské odbory úplne zadarmo. Môžeš si ich prehliadnuť na profile školy

 

Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, na poskytovanie funkcií sociálnych sietí, personalizáciu obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. používaním webu súhlasíte s ich použitím.