Ubytovanie vo Švédsku

Veľkou výhodou štúdia vo Švédsku je garancia ubytovania pre všetkých medzinárodných študentov prvého ročníka (najmä na našej partnerskej univerzite v Jönköpingu). Tu si nemusíš lámať hlavu s hľadaním ubytovania. Väčšina študentov býva na internátoch, pretože sú dostupnejšie a veľakrát aj lacnejšie.

Ubytování pro studenty ve Švédsku

Aké máš možnosti ubytovania vo Švédsku?

  • Apartmány – Štandardne zariadená izby, zdieľaná kuchyňa, zdieľaná/súkromná kúpeľňa – Toto ubytovanie odporúčame študentom, ktorí chcú bývať sami, ale uprednostňujú študentské prostredie.
  • Internát – Najžiadanejší typ ubytovania u medzinárodných študentov. Toto ubytovanie ponúka zdieľané izby, kuchyňu a kúpeľňu. Veľkou výhodou je kontakt so študentami a intenzívna komunikácia v angličtine.
  • Privátne ubytovanie – Existuje množstvo spôsobov, ako zohnať privátne ubytovanie. Môžete osloviť agentúry alebo hľadať online už pred odchodom. Užitočné webové stránky: Bostads portal a Bostads finder.
  • Couchsurfing / Airbnb – V prípade, že Ti nevyšla ani jedna z uvedených možností, máš ešte stále možnosť nájsť miesto pre dočasné ubytovanie. Couchsurfing je platforma, kde lokalni ľudia ponúkajú miesto na pár dní úplne zadarmo. Tým ušetríš nielen čas na hľadanie, ale aj peniaze. Ďalšia možnosť je Airbnb. Táto webstránka funguje podobne ako Coachsurfing, akurát s poplatkom. Ceny za bývanie sa líšia podľa ponuky, po príchode sa môžeš s majiteľom dohodnúť na výhodnejšej cene v prípade dlhšieho pobytu.

 Ukážka cien apartmánov a internátov

Apartmány:

Názov

Popis

Backadal

Vzdialenosť od školy: 1km

320 EUR - zdieľané štúdio, 465 EUR - súkromné štúdio

Ekhagen

Vzdialenosť od školy : 3.5 km

452 EUR - súkromná izba
Grashagen

Vzdialenosť od školy : 3km

315 EUR - súkr. izba
Raslatt

Vzdialenosť od školy : 7km

315 EUR - súkr. izba

Internát:

Názov Popis
Cyklamen

Vzdialenosť od Uni : 4km

306 EUR - súkromná izba, 207 EUR - zdieľaná izba pre dvoch

Delta House

Vzdialenosť od školy : 0.5 km

344 EUR- zdieľaná izba
Furan

Vzdialenosť od Uni : 4km

306 EUR - súkromná izba, 207 EUR - zdieľaná izba pre dvoch

Viac informácií o ubytovaní nájdete na ubytovanie pre študentov na Jönköping University.

 

Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, na poskytovanie funkcií sociálnych sietí, personalizáciu obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. používaním webu súhlasíte s ich použitím.