Magister vo Švédsku

 Aké je magisterské štúdium vo Švédsku?

Magisterské štúdium nadväzuje na znalosti a vedomosti, ktoré si získal počas bakalárskeho štúdia a tie v rámci magisterského štúdia ďalej prehlbuješ. Štúdium je ukončené titulom MA alebo MSc. Na rozdiel od slovenských programov môže magister vo Švédsku trvať iba jeden rok, prípadne dva, počas ktorých získaš 60 alebo 120 ECTS (európsky uznávané kredity).

Nástupné termíny sú opäť koncom septembra a zimný semester trvá do polovice januára, s krátkou prestávkou na konci decembra. Letný semester trvá od polovice januára do začiatku júna.

V rámci štúdia máš možnosť stráviť jeden semester na výmennom pobyte na partnerskej univerzite v zahraničí. Magisterské programy sú akademicky a teoreticky precízne, ale zároveň zahŕňajú aj praktické elementy a podporujú kritické a kreatívne myslenie.

 

Magisterské studium ve Švédsku a mezinárodní studenti

Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, na poskytovanie funkcií sociálnych sietí, personalizáciu obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. používaním webu súhlasíte s ich použitím.